Opona Dębica NAVIGATOR 2 175/70R13 82T

SUPER WYBÓR

Grupa koncernu GoodYear

Śpiesz się, oferta kończy się za:

DOSTAWA KURIEREM GRATIS!
Zobacz szczegóły dostawy »
Credit Agricole Raty
Na stanie: Bardzo dużo >20
Dostępny od ręki
Rok Produkcji (DOT): 2020/2021Nie starsze niż 24 miesiące
707.96 zł za komplet 4 szt.
Credit Agricole Raty
Na stanie: Bardzo dużo >20
Dostępny od ręki
Rok Produkcji (DOT): 2021
722.52 zł za komplet 4 szt.
Credit Agricole Raty
Na stanie: Dużo >20
Dostępny od ręki
Rok Produkcji (DOT): 2019
723.88 zł za komplet 4 szt.
Producent Dębica
Typ pojazdu Osobowe
Sezon Wielosezonowe
Szerokość 175
Profil 70
Średnica 13
Index nośności 82 = 475 kg
Index prędkości T = 190 km/h
Hamowanie na mokrym D (Wcześniejsze oznaczenie: D, E)
Opór toczenia D (Wcześniejsze oznaczenie: D, E)
Hałas zewnętrzny 70 dB
Rok Produkcji (DOT) 2020/2021 - Nie starsze niż 24 miesiące / 2019 / 2021
Kod producenta (SAP)539482
Kod EAN:5452000593788
Gwarancja: 5 lat
Gwarant: Pełna gwarancja producenta
Stan: Fabrycznie nowa
Dystrybucja: Oficjalny dystrybutor w Polsce
Standardy Unii Europejskiej Dębica 175/70R13 82T
D
D
A B C
70

Opona Dębica NAVIGATOR 2 175/70R13 82T ⇑ Idź do góry

Navigator 2 - nowa opona całoroczna z Dębicy

Trwalsza, bezpieczniejsza, cichsza. Firma Oponiarska Dębica S.A., polski producent opon wchodzący w skład Grupy Goodyear, wprowadza nową oponą całoroczną do samochodów osobowych Dębica Navigator 2.

Trwalsza, bezpieczniejsza, cichsza.

Opony całoroczne Dębica Navigator 2 przeznaczone są dla kierowców, którzy - nie chcąc wymieniać opon letnich i zimowych w zależności od sezonu - szukają kompromisowego rozwiązania. Specjalny skład mieszanki oraz konstrukcja bieżnika i bocznych części opony sprawiają, że zimą opony całoroczne zapewniają lepszą przyczepność, niż opony letnie, natomiast latem nie zużywają się tak szybko jak opony zimowe.

Jakkolwiek najlepsze osiągi zimą zapewniają opony zimowe, latem zaś opony letnie - opony całoroczne stanowią interesujące rozwiązanie dla samochodów, które są rzadko używane i pokonują mniejsze przebiegi kilometrów rocznie. To także ciekawa oferta dla samochodów jeżdżących głównie w cyklu miejskim, np. taksówek, czy aut kurierskich.

 • Specjalna, całoroczna mieszanka gumowa zapewnia dobrą przyczepność pojazdu w każdych warunkach
 • Szerokie rowki obwodowe i poprzeczne skutecznie odprowadzają wodę spod czoła opony zmniejszając ryzyko wystąpienia aquaplaningu
 • Wzmocniona konstrukcja bieżnika zwiększa wytrzymałość opony

Skuteczność w walce ze zjawiskiem aquaplaningu zapewniają trzy szerokie, wzdłużne rowki obwodowe wraz z przecinającymi cały bieżnik rowkami ukośnymi. Sprawnie pochłaniają one wodę i usuwają jej nadmiar spod kół samochodu. Dzięki temu opona Dębica Navigator 2 jest odporniejsza na zjawisko aquaplaningu na zakrętach aż o 20 proc od swojej poprzedniczki.

Testy opon (2) ⇑ Idź do góry

Opona w testach Motor 06-2019

Motor

Motor to jeden z popularniejszych czasopism motoryzacyjnych, który ukazuje się na naszym rynku od roku 1952. Z uwagi na wieloletnią tradycję, jest to obecnie najstarszy polski tygodnik o takiej tematyce.

Polski produkt przyzwoicie radzi sobie na śniegu i mokrym asfalcie.

Opona w testach Motor 09-2020

Motor

Polecana przez magazyn Motor. Obecna wiele lat na rynku popularna opona przeznaczona głównie do używanych aut o 13 - i 14 - calowych kołach. W średnicy 16 cali dostępny jest tylko typowy rozmiar 205/55 R16.

O producencie Dębica ⇑ Idź do góry

Firma Oponiarska Dębica S.A. to wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który poprzez Goodyear S.A. z siedzibą w Luksemburgu posiada ok. 81,4% kapitału zakładowego Spółki. Firma Oponiarska Dębica S.A. jest największym w Europie i jednym z największych na świecie zakładów koncernu Goodyear. Spółka produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Według danych Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, T.C. Dębica S.A. jest największym inwestorem i zakładem pracy w Dębicy i na Podkarpaciu. Zatrudnia blisko 2900 pracowników, współpracując z ponad 300 firmami lokalnymi.

Kwota 15 milionów dolarów przeznaczona została na budowę supernowoczesnej ciepłowni gazowej, której wydajność zaspokaja potrzeby Firmy i pozwalała do 2004 roku na ogrzewanie czystą ekologicznie energią 1/3 części Dębicy. Pozwoliło to na wyłączenie wielu przestarzałych ciepłowni osiedlowych. Inwestycja ta umożliwiła redukcję emisji gazów o 98%, pyłów o 100% oraz redukcję odpadów o 40%. Na terenie firmy działa też nowoczesna oczyszczalnia ścieków. Jakość odprowadzanej przez nią wody jest lepsza od tej, którą Firma pobiera z rzeki. Zmiany technologiczne umożliwiły redukcję emisji węglowodorów o 49%, zmniejszenie zużycia energii na 1 kg wyrobu o 19% oraz poboru wody o 55%.

Dzięki tym inwestycjom emisja substancji szkodliwych podczas procesów produkcyjnych stała się wielokrotnie mniejsza niż to, co zostało określone w normach. Najlepszym potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest otrzymany we wrześniu 1999 r. międzynarodowy Certyfikat ISO 14001, który gwarantuje funkcjonowanie w TC Dębica S.A. systemu zarządzania środowiskowego. Firma wdrożyła i utrzymuje ten system, a jego zakresem objęła produkcję i magazynowanie opon. Certyfikat został wydany przez międzynarodową organizację certyfikującą Bureau Veritas Quality International. Godnym podkreślenia jest fakt, że Dębica była pierwszą w Polsce firmą w branży oponiarskiej, która posiadała taki dokument.

Warunki gwarancji ⇑ Idź do góry

Gwarancja: 5 lat

Karta gwarancyjna: Dębica - karta_gwarancyjna_goodyear_dunlop_fulda_sava_debica.pdf [2016-04-06 17:02, 421888kB]

Opinie (16) ⇑ Idź do góry

 • Czy te opinie piszą tylko zwolennicy tej marki, czy może pracownicy którzy mają chwalić swój towar???? Nie widzę tu negatywnych opinii a chyba kilka by się znalazło....Po pierwsze JAK COŚ JEST DO WSZYSTKIEGO TO JEST DO NICZEGO (stare, sprawdzone powiedzenie). NIE MA UNIWERSALNEJ OPONY TAK JAK NIE MA UNIWERSALNYCH BUTÓW - na lato i zimę!!! (sandały czy kozaki???) Można jedynie stworzyć "substytut" tej uniwersalności ale....TO NIE TO SAMO. Zakładając te opony (bo w "spadku" pozostawił mi je poprzedni właściciel) nie spodziewałem się cudów. Latem szybciej się zużywają od typowo "letnich" a zimą (choć obecnie nie ma zim) samochód się ślizga jak nóż po maśle..... Jedyny plus to niska cena, latem mniejsze zużycie niż typowych "zimówek" a zimą może nie będziesz musiał używać łopaty do odkopania auta jeśli nadal będą tak ciepłe zimy...

  Sławomir Goliński

 • W zimę nie mam kłopotu ze zmianą na zimowe bo te w zupełności mi wystarczają, super w deszczową pogodę zapewniają przyczepność

  Ocena: 5

  Henryk

 • Bardzo dobry wpływ opon na bezpieczeństwo jazdy !

  Ocena: 5

  Izyda

 • ⇓ Pokaż wszystkie ⇓
Ocena:

Produkty podobne do Opona Dębica NAVIGATOR 2 175/70R13 82T