Opona Dębica PASSIO 135/80R12 72T XL

Grupa koncernu GoodYear

Śpiesz się, oferta kończy się za:

DOSTAWA KURIEREM GRATIS!
Zobacz szczegóły dostawy »
Credit Agricole Raty
Na stanie: Mało 5
Dostępny od ręki
Rok Produkcji (DOT): 2021
538.64 zł za komplet 4 szt.
Producent Dębica
Typ pojazdu Osobowe
Sezon Letnie
Szerokość 135
Profil 80
Średnica 12
Index nośności 72 = 355 kg
Index prędkości T = 190 km/h
Hamowanie na mokrym C
Opór toczenia D (Wcześniejsze oznaczenie: D, E)
Hałas zewnętrzny 69 dB
Opona wzmacniana (XL/RF) Tak
Rok Produkcji (DOT) 2021
Kod producenta (SAP)547442
Kod EAN:5452000803597
Gwarancja: 5 lat
Gwarant: Pełna gwarancja producenta
Stan: Fabrycznie nowa
Dystrybucja: Oficjalny dystrybutor w Polsce
Standardy Unii Europejskiej Dębica 135/80R12 72T
D
C
A B C
69

Opona Dębica PASSIO 135/80R12 72T XL ⇑ Idź do góry

Passio

Dębica Passio jest oponą przeznaczoną do małych aut miejskich oraz kompaktowych. Bardzo dobrze sprawdza się na polskich drogach, zapewniając ekonomiczną jazdę.

 • Passio posiada szerokie rowki obwodowe oraz poprzeczne, które skutecznie odprowadzają wodę spod opony
 • 4-żebrowa budowa bieżnika z podwójnym żebrem centralnym umożliwiają stabilne prowadzenie auta

 

O producencie Dębica ⇑ Idź do góry

Firma Oponiarska Dębica S.A. to wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który poprzez Goodyear S.A. z siedzibą w Luksemburgu posiada ok. 81,4% kapitału zakładowego Spółki. Firma Oponiarska Dębica S.A. jest największym w Europie i jednym z największych na świecie zakładów koncernu Goodyear. Spółka produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Według danych Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, T.C. Dębica S.A. jest największym inwestorem i zakładem pracy w Dębicy i na Podkarpaciu. Zatrudnia blisko 2900 pracowników, współpracując z ponad 300 firmami lokalnymi.

Kwota 15 milionów dolarów przeznaczona została na budowę supernowoczesnej ciepłowni gazowej, której wydajność zaspokaja potrzeby Firmy i pozwalała do 2004 roku na ogrzewanie czystą ekologicznie energią 1/3 części Dębicy. Pozwoliło to na wyłączenie wielu przestarzałych ciepłowni osiedlowych. Inwestycja ta umożliwiła redukcję emisji gazów o 98%, pyłów o 100% oraz redukcję odpadów o 40%. Na terenie firmy działa też nowoczesna oczyszczalnia ścieków. Jakość odprowadzanej przez nią wody jest lepsza od tej, którą Firma pobiera z rzeki. Zmiany technologiczne umożliwiły redukcję emisji węglowodorów o 49%, zmniejszenie zużycia energii na 1 kg wyrobu o 19% oraz poboru wody o 55%.

Dzięki tym inwestycjom emisja substancji szkodliwych podczas procesów produkcyjnych stała się wielokrotnie mniejsza niż to, co zostało określone w normach. Najlepszym potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest otrzymany we wrześniu 1999 r. międzynarodowy Certyfikat ISO 14001, który gwarantuje funkcjonowanie w TC Dębica S.A. systemu zarządzania środowiskowego. Firma wdrożyła i utrzymuje ten system, a jego zakresem objęła produkcję i magazynowanie opon. Certyfikat został wydany przez międzynarodową organizację certyfikującą Bureau Veritas Quality International. Godnym podkreślenia jest fakt, że Dębica była pierwszą w Polsce firmą w branży oponiarskiej, która posiadała taki dokument.

Warunki gwarancji ⇑ Idź do góry

Gwarancja: 5 lat

Karta gwarancyjna: Dębica - karta_gwarancyjna_goodyear_dunlop_fulda_sava_debica.pdf [2016-04-06 17:02, 421888kB]

Opinie (6) ⇑ Idź do góry

 • Warto je kupić. Ludzie wspierajcie produkty z polskich fabryk! Opony dają Radę! :)

  Ocena: 5

  bartosz_piechnik

 • nie mam zastrzeżeń co do opon, przyczepnośc dobra, spełniaja moje wymagania

  Ocena: 5

  mariola

 • po miesiącu używania zero problemów. wcześniejsze opony były głośniejsze. tutaj poziom hałasu jest zadowalający. Ogólnie za takie pieniądze godne uwagi. Zdecydowanie lepiej kupić nowe tanie dębice niż jakieś używki z niemiec.

  Ocena: 4

  artur

 • ⇓ Pokaż wszystkie ⇓
Ocena: