Śpiesz się, oferta kończy się za:

DOSTAWA KURIEREM GRATIS!
Zobacz szczegóły dostawy »

Opona Toyo NANO ENERGY VAN 225/75R16C 121R XL

Producent Toyo
Kod producenta (SAP)4031200
Gwarancja: 3 lata
Gwarant: Pełna gwarancja producenta
Stan: Fabrycznie nowa
Dystrybucja: Oficjalny dystrybutor w Polsce
Standardy Unii Europejskiej

Opona Toyo NANO ENERGY VAN 225/75R16C 121R XL

Znakomita równowaga między przyczepnością na mokrej nawierzchni a niskim oporem toczenia.
Jeszcze lepsza odporność na ścieranie dzięki wysokiej sztywności żebra

O producencie Toyo

Japońskie przedsiębiorstwo założone w 1945 roku przez Rikimatsu Tomihisaego. W 1966 roku Toyo Tires stało się pierwszym japońskim producentem opon z własną filią w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze opony marki Toyo wyprodukowano w USA w latach 80, kiedy to firma zaczęła produkcję opon na terenie Mount Vernon w stanie Illinois. Dzięki temu klienci uzyskali szybszy dostęp do produktów i został zmniejszony koszt i czas transportu. Dziś amerykańska siedziba firmy w Cypress w stanie Kalifornia nie jest już małym biurem, dystrybucja jest obsługiwana przez magazyny o powierzchni niemal stu tysięcy metrów kwadratowych w Południowej Kalifornii i magazyny w Georgii, Illinois, Pensylwanii oraz Teksasie.

W Stanach Zjednoczonych Toyo było wielokrotnie nagradzane pierwszym miejscem w corocznym badaniu rynku opon przeprowadzanego przez The Tire Review wśród dealerów z Ameryki Północnej jak i również zdobyły pierwsze miejsce w kategorii marka aż siedmiokrotnie od 2000 roku! Żadnej innej marce wcześniej się to nie udało.

Aby sprostać wymaganiom konsumentów, Toyo Tires zostało liderem w dziedzinie wypełniaczy i nowych rozwiązań. Od późnych lat 90. firma była autorem kilku kluczowych zmian w branży. Gdy rynek tuningowanych samochodów kompaktowych eksplodował, Toyo odpowiedziało bardzo wydajnymi oponami o szerokiej feldze i niskim profilu. Szybko modne w samochodach osobowych stały się opony, których wielkość sięgała 18 cali, coś o czym nikt nie słyszał jeszcze rok wcześniej Od lat 90. wielkość felgi nadal rosła. Toyo znów nadało tempo wprowadzając na rynek w 2008 pierwsze na świecie 25- i 26-calowe opony do samochodów osobowych. Niespełna niż rok później wyszły na rynek nasze 30-calowe opony.

W skład Toyo Tires Europe GmbH wchodzą trzy mniejsze firmy sprzedażowe i dystrybutorzy na wszystkich większych rynkach europejskich. Opony pokrywają cały wachlarz rynkowych wymagań: od super wydajnej inspirowanych wyścigami linii Proxes, przez linię Open Country dla samochodów 4x4 i SUV-ów, Enviromental Proxes Ne aż do szerokiej gamy opon do ciężarówek.

Toyo kładzie największy nacisk na innowacje, jakość oraz wydajność.

Warunki gwarancji

Gwarancja: 3 lata

Opinie (5)

 • Świetna opona

  Ocena: 5

  Diego, 2020-01-07 12:56

 • Potrzebowałem nowych przyzwoitych opon, po montażu zostałem miło zaskoczony ciszą oraz delikatnym spadkiem zużycia paliwa, w które szczerze mówiąc nie wierzyłem.

  Ocena: 5

  Artur, 2019-05-19 08:53

 • Japońska jakość za rozsądne pieniądze.

  Ocena: 5

  Aleksy, 2018-12-30 03:34

 • Bardzo dobre opony do miejskiego auta.

  Ocena: 5

  Marian, 2018-11-23 23:30

 • Mogę bez problemu ocenić zakup na 6+. Polecam.

  Ocena: 5

  Franciszek, 2017-10-26 17:43

Ocena: